پسته گلشن

پسته یکی از اعضای مهم و ثابت آجیل ایرانی است که میزان پتاسیم آن با این جثه کوچک برابر با پتاسیم پرتقال است و به علت داشتن مواد مغذی از اهمیت بسیاری برخوردار است.

استان کرمان، مراکز اصلی تولید پسته در ایران بشمار می آیند . چهار نوع پسته در ایران تولید می شود: فندقی،کله قوچی ، اکبری و احمد آقایی.

پسته را هم می توان به صورت خام و تازه مصرف کرد و هم به صورت میوه خشک شده. برای اینکه طعم بهتری به این میوه دهند آن را با آب و نمک تفت می دهند تا پسته شور را تهیه کنند. پسته چون حاوی مواد مغذی مناسب به همراه ویتامین ها بوده و کالری بالایی دارد ، مصرف آن به ورزشکاران، دانش آموزان، نوجوانان به علی الخصوص در دوران رشد و به زنان باردار و شیرده توصیه می شود. در صورت ادامه مصرف پسته در طولانی مدت می توان به بهبودهای حاصل شده در فشار خون زمان خواب، واکنش عروق به اضطراب و کنترل فشار قلب امیدوار بود.

پسته گلشن در حال حاضر به کشورهای عراق، قطر، مالزی، جمهوری آذربایجان، روسیه، دبی، عمان، افغانستان و ... صادر می گردد. جهت کسب اطلاعات بیشتر و سفارش به صورت آنلاین با شماره های زیر تماس حاصل فرمایید. با توجه به شیوع ویروس کرونا و رفاه حال هموطنان ارسال به سراسر ایران به صورت رایگان می باشد.

03434255171    03434252484    09131910274

golshanpistachio

مشاهده کاتالوگ

فرآیند تولید در پسته گلشن

در فرایند تولید پسته گلشن ابتدا تمامی پسته ها مورد کنترل کیفی بررسی شده و از لحاظ آلودگی فیزیکی مورد آزمایش قرار می گیرند. پس از تایید آنها ، به خط سورت (جدا شدن پسته بدون هرگونه دخالت دست) انتقال داده می شوند و با استفاده از دستگاه ازن ژنراتور، آفلاتوکسین( سم حاصل از قارچ های موسوم به آسپرژیلوس که بر روی خشکبار تولید می گردند) ، ویروس کرونا و سایر آلودگی های پسته های سورت شده را از بین برده و پس از تاییدیه کیفیتی وارد مخازن ویژه ای جهت شستشو می شوند و بعد از این فرایند مخازنی که درآن مقدار مجاز آبلیموی طبیعی، نمک و آب وجود دارد قرار می گیرد و بعد از آن وارد فرآیند پیشرفته و اتوماتیک حرارت غیر مستقیم برشته ( نوع شور پسته گلشن، شور صنعتی می باشد که با شیوه شور سنتی کاملا متفاوت می باشد) و بدون هیچ گونه دخالت دست مستقیما وارد خط بسته بندی می شود و پس از آن تمامی بسته بندی ها توسط گاز ازن ضدعفونی می گردند. ترد بودن، بهداشتی بودن محیط و بسته بندی خاص از ویژگی های بارز پسته گلشن می باشد. شرکت پسته گلشن به عنوان اولین شرکت قادر به تولید پسته های بدون هرگونه آلودگی از ویروس کرونا می باشد.

چرا پسته گلشن؟

  • انتخاب پسته سالم قبل از ورود به کارخانه (تست اولیه)
  • وجود کنترل کیفی قبل از تولید و کنترل کیفی نهایی
  • میزان افلاتوکسین صفر به علت استفاده از سیستم های مکانیزه بهداشتی و به روز دنیا بدون دخالت دست
  • بسته بندی مناسب و ترد بودن
  • عدم هرگونه آلودگی پسته و بسته بندی
  • جلوگیری از فاسد شدن پسته با تولید بسته بندی های قوطی با خلاء
  • پسته مرغوب و تازه با طعمی بی نظیر

محصولات پسته گلشن

تعداد در کارتن وزن (گرم) نوع بسته بندی نوع پسته
50 20 سلفون پسته احمدآقایی شور شده
50 25
50 35
50 48
50 55
50 75
40 80
40 100
6 180 قوطی دارای درب پیلاف
6 320
10 400 جعبه کادویی
----------- ----------- پسته فله
----------- ----------- مغز پسته