چه شرکتهایی به امکان سنجی فروش نیاز دارند ؟

اگر شما مالک کسب و کاری هستید که در حال حاضر محصول و یا محصولاتی را عرضه شده در بازار دارد و تصمیم به اضافه کردن محصول جدید به خط تولید یا تغییر ساختار محصول و یا بروز رسانی بسته بندی و .... دارد ولی ابهاماتی در مورد اجزا اصلی و پیامدهای راه اندازی آن دارید، نشان دهنده این است که به مشاورانی برای طرح امکان سنجی و بررسی اجرایی بودن آن نیاز دارید.

پیش بینی فروش چه کمکی به فعالیت شرکت شما می کند؟

امکان سنجی و پیش‌بینی فروش و ایجاد یک برنامه فروش مشخص می تواند به شما برای مواجه با مشکلات پیش بینی نشده نیروی کار، مدیریت تولید و مسائل مالی کمک رساند. مطالعات امکان سنجی و پیش‌بینی فروش ابزاری ضروری برای مدیریت هر کسب و کاری و با هر اندازه ای است. به کمک این اطلاعات شما می توانید به سرعت مشکلات و فرصت ها را شناسایی کنید و اقدامات لازم را انجام دهید. یک برنامه فروش دقیق شما را قادر خواهد ساخت تا زمان بیشتری را به جای پاسخگویی به تغییرات فروش موجود در بازار، صرف توسعه کسب و کار خود کنید.

امکان سنجی فروش برای چه شرکتهایی قابل انجام خواهد بود؟

 • شرکتهای تولیدی که قصد اضافه کردن یک محصول به سبد کالایی خود دارند
 • شرکتهای که قصد راه اندازی کارخانه و یا تولیدی را دارند
 • شرکتهایی که قصد واردات یک محصول را به ایران دارند
 • شرکتهای استارتاپی که قصد شروع یک خدمت یا کار را دارند
 • شرکتهای دانش بنیانی که خواهان امکان سنجی فروش محصولشان در بازار هستند

امکان سنجی فروش چیست؟

امکان سنجی فروش موفقیت یا شکست یک ایده در حوزه فروش را مطرح می کند. اگر امکان سنجی فروش احتمال شکست فروش را مشخص کند می توانید سرمایه خود را برای یک فرصت بهتر دیگر استفاده کنید. ولی گاهی قبل از امکان سنجی به عارضه یابی و مشاوره بازاریابی و فروش نیاز خواهد بود.

قبل از راه اندازی محصول یا خدمات جدید ، امکان سنجی فروش برای تعیین نیاز بازار ضروری می باشد. تجزیه و تحلیل رقبای موجود و بررسی تمام عوامل محیطی برای اطمینان از اینکه آیا شرکت قادر به رقابت در بازار می باشد یا خیر انجام می شود . بازارهای اشباع همیشه بد نیستند . داشتن چندین رقیب ثابت نشان می دهد که پول در آن صنعت وجود دارد . با این حال امکان سنجی ممکن است نشان دهد که شرکت تان منابع لازم را برای رقابت را ندارد ، بنابراین شما تمرکز خود را به بازار کوچک تری معطوف می کنید .

اجزای طرح امکان سنجی فروش شرکت شما؟

شرحی از صنعت در حال فعالیت شرکت شما-بررسی بازار فعلی کسب و کار شما-پتانسیل بازار پیش بینی شده-خریداران بالقوه و پیش بینی آن

برای دریافت خدمت امکان سنجی فروش فرم مربوطه را تکمیل و ارسال فرمایید

امکان سنجی فروش برای شرکتهای نوپا نیز انجام میشود؟

قطعا. حتی هم اگر کسب و کار شما در حوزه کاری اش قدمت دارد تیم متخصصان شرکت آلا تجارت با بررسی روند های فروش سالهای گذشته ، میزان و تکرار حجم خرید مشتریان و ...را مقایسه و طرح امکان سنجی اجرایی اعلام خواهد شد.

فواید امکان سنجی فروش؟

 • جلوگیری از ارتکاب اشتباهات گران قیمت (تولید و سرمایه گذاری )
 • کاهش هزینه های تولید و سرمایه گذاری
 • مشخص شدن مشتریان و نیاز کلی بازار از محصول
 • شناخت اولیه رقبا و صنعت و سنجش توان خود در برابر رقبا
 • پاسخگویی به سوالات فروش و بازاریابی
 • مشخص شدن نحوه برنامه ریزی برای کنار آمدن با رقبا
 • مشخص شدن مشتریان بالقوه

خدمات شرکت مدیریت صادرات آلاتجارت در حوزه امکان سنجی فروش محصول؟

ما در تدوین طرح امکان سنجی فروش شما را در شناسایی دقیق تر صنعت و بازار فعلی، پیش بینی و تخمین پتانسیل های بازار، رقبا، پیش بینی های فروش، خریداران بالقوه، مشکلات و راه حل های احتمالی و ....کمک خواهیم کرد. از اینرو برای بررسی های اولیه درخواست خود را در قسمت تماس با ما اعلام فرمایید.

پیش نیازهای امکان سنجی فروش برای کسب و کار شما

اگر تا کنون عارضه یابی و مشاوره بازاریابی و فروش برای شرکت و محصولات شرکت خود نداشته اید پیشنهاد تیم متخصصان شرکت آلا تجارت بین الملل امین به شما انجام اقدامات ومصاحبه های اولیه قبل از بررسی امکان سنجی فروش است. همچنین آنالیز بازار نیز از اقدامات ضروری در این مراحل خواهد بود.

 • نیاز سنجی اولیه بازار
 • تجزیه و تحلیل محصول و شرکت
 • تجزیه و تحلیل اولیه رقبا
 • مشخص کردن جامعه هدف( مشتریان)
 • تجزیه و تحلیل محیط خارجی
 • تست محصول در بازار هدف
 • آیا کالا از لحاظ قیمت ، کیفیت و .... قابل ارائه به بازار می باشد
 • تغییراتی که باید روی محصول اعمال شود تا قادر به فروش آن شویم

چه شرکتهایی به مشاوره بازاریابی و فروش نیاز دارند؟

تفاوتی ندارد که کسب وکار شما سنتی است یا صاحب یک کسب وکار اینترنتی هستید، یا اینکه عمر شرکت شما کم یا زیاد است. فقط کافی است که شما هم مانند تیم شرکت آلا تجارت اعتقاد داشته باشید که دنیا تغییر کرده و روشهای سنتی مدیریت کسب و کار نیز متحول شده و همانطور بسیار واضح است که فروش قلب تپنده هر کسب و کاری است . به اینصورت که واحد فروش قوی در هر شرکتی می تواند تعادل درآمدها و هزینه ها و کسب حداکثر سود را در هر شرایط چه رونق و چه رکود تضمین کند. فروش و بازاریابی دو فعالیت مکمل هم هستند که اعضای اصلی و حرکتی هر شرکت تجاری محسوب میشوند و ضعف و ناتوانی هر کدام در انجام امور ،سازمان یا شرکت را تبدیل به یک موجود معلول میکنه که نه تنها از عهده بقاء خودش بر نمی آید بلکه توان رقابت با رقبا را هم از دست خواهد داد.

آیا باید حتما از مشاوره بازاریابی و فروش استفاده کنم؟

بله حتما باید استفاده کنید! اگر چه شاید شما از آن دسته از افرادی باشید که اصولا با مشاوره در هر زمینه‌ای از جمله در زمینه کسب‌وکار و آنهم بازاریابی و فروش مخالف باشید، شاید هم با خود فکر می کنید که هزینه مشاوره بازاریابی و فروش را از کجا تامین کنم یا آنکه با خود بگویید اندازه کسب‌وکار من آنقدر کوچک است که اساسا نیازی به مشاور ندارد و یا اینکه اعتقاد دارید که کسب و کار شما از اول سنتی راه اندازی شده و این نوع مشاوره ها برای آن کاربردی نیست، اما در دنیای کسب‌وکار امروز، دلایلی وجود دارند که خلاف این را ادعاها را ثابت کرده است. پس با ما همراه باشید.

تصورات و اشتباهات رایج در مشاوره بازاریابی و فروش

بسیاری از ما تصور می‌کنیم که مشاوره بازاریابی و فروش تنها برای شرکت‌های بزرگ با درآمدهای آنچنانی است یا آنکه استفاده از این خدمات تنها یک شو تبلیغاتی و به اصطلاح امروزی برای کلاس گذاشتن و نشان دادن مدرن بودن تفکرات مدیریت شرکت است. قطعا پیش‌زمینه فکری شما نسبت به مشاوره برای ما بسیار مهم است. ولی اگر شما یکبار تجربه ی موفقیت آمیز و سود آوری از داشتن یک مشاور با تجربه داشته باشید شاید نظر شما به خدمات مشاوره تغییر کند. اگر هم هنوز از این مسئله مطمئن نیستید چرا برای پاسخ به سئوالاتتان با تیم مشاوره بازاریابی و فروش شرکت آلا تجارت از طریق بخش ارتباط با ما تماس نمی گیرید؟

خدمات تیم آلاتجارت در حوزه مشاوره بازاریابی در ایران

 • مشاوره تحقیقات بازار
 • کمک به توسعه محصولات و خدمات با توجه به نیاز بازار و بازخورد مشتری
 • مشاوره در تعیین قیمت گذاری رقابتی برای محصولات
 • آموزش بازاریابی برای کارکنان واحد

تیم بازاریابی و فروش شرکت آلاتجارت پس از استراتژی های بازاریابی تکنیک های فروش را بررسی و نقاط ضعف آن را تعیین می نماید و آنها را با روش های صحیح و مناسب با فرهنگ سازمان و سیاستهای فروش سازمان جایگزین می نماید.

چرا شرکتها باید آنالیز بازار را انجام دهند؟

ورود به دنیای کسب و کار و باقی ماندن در این دنیا پیچیدگی های خاص خود را دارد و نمی توان مانند گذشته بدون داشتن آگاهی و برنامه دل به دریا زده و کسب و کاری را بنا نهاد. زیرا در صورت عدم کسب آگاهی های لازم، سرنوشت محتوم آن کسب و کار شکست و نابودی است. به همین جهت است که کسب و کارهای در حال شکل گیری و حتی کسب و کارهای موجود برای حفظ بازار خود و توسعه آن، نیاز به تمرکز روی مفاهیمی چون آنالیز بازار در بازاریابی دارند. در حقیقت اگر یک کسب و کار بازار هدف خود را به خوبی نشناخته باشد و تمرکز کافی روی نیازهای جامعه هدف خود نداشته باشد و تبلیغات هدفمندی هم روی همین بخش بازار انجام ندهد، در حقیقت وقت و سرمایه خود را برای کارهای بیهوده هدر داده است.

آنالیز بازار چیست؟

آنالیز بازار برای بیشتر افراد یک مفهوم مبهم و دشوار تلقی میشود ولیکن بخش اصلی تدوین استراتژیهای کسب و کار محسوب میشود که بدون آن ارائه خدمات یا محصولات قابل اعتماد و با قابلیت رشد مطلوب تقریبا امکان پذیر نخواهد بود.

آنالیز بازار به معنای تجزیه و تحلیل اطلاعات مربوط به کسب و کار و بازار هدف و همچنین رقبای موجود در بازار است. در حقیقت آنالیز بازار یک ارزیابی کامل از شرایط بازار و مشتریان موجود و بالقوه و همچنین رقبای موجود در بازار است که به تدوین درست برنامه بازاریابی و حتی به روز رسانی محصولات اعم از خدمات و کالاهای تولیدی شرکت می انجامد. زیرا با این کار می توان بهتر به خواست مشتریان پی برد و نحوه تعامل با آنان را بهبود بخشید.

آیا قبل از آنالیز بازار اقدامات دیگری ضروری است؟

انجام خوب آنالیز بازار، یک اقدام بسیار ارزشمند است. این کار به شما کمک می کند تا نقطه های کور خود را کشف کنید و آماده شوید تا با سایر کسب و کارها رقابت کنید. مهمتر از آن، به شما کمک می کند که مشتریان خود را درک کنید و بشناسید تا بتوانید بهترین محصولات و خدمات ممکن را به آنها ارائه دهید. ولیکن قبل از اجرای یک آنالیز بازار نیاز به عارضه یابی جهت بهبود زیر ساختها ضروری خواهد بود. مشاوره بازاریابی و فروش نیز تدوین یک طرح آنالیز بازار را تسهیل می کند.

نتایج آنالیز بازار برای کسب و کار شما چه خواهد بود؟

آنالیز بازار (تحقیقات بازار /تجزیه و تحلیل بازار) در حقیقت یک نوع ارزیابی است که به شما امکان می دهد تا بررسی کنید که آیا بازار خاص مورد نظرتان برای صنعت شما مناسب است یا خیر؟ آیا مشتریان بالقوه کسب و کار شما شناسایی شده اند و عادتهای خرید آنها مشخص شده است؟ قدرت خرید مشتریان شما چه میزان است؟ رقبای شما در بازار چه کسانی هستند؟ و ...

جمله معروفی در مباحث بازاریابی وجود دارد که می گوید "اگر محصولتان برای همه است در واقع برای هیچ کس نیست" این جمله اهمیت بازار هدف را مشخص می کند . شما برای فروش محصولات تان باید قشر خاصی از جامعه را به عنوان بازار هدف خود مشخص کنید که این همان آنالیز بازار است.

فواید آنالیز بازار داخلی برای شرکت شما چیست؟

 • شناخت بهتر بازار و مشتریان
 • امکان تشخیص ریسک های حاصل از فعالیت در آن بازار
 • تشخیص نیاز بازار داخل از محصول مورد نظر
 • شناسایی رقبا و استراتژی های مورد استفاده آنها

خدمات شرکت آلاتجارت در آنالیز بازار داخلی

 • نیازسنجی کل بازار
 • سهم رقبا در بازار
 • آنالیزرقبا
 • آنالیز مشتریان
 • آنالیز محصولات
 • آنالیز مصرف کنندگان
 • جمع آوری لیست مشتریان بالقوه

برنامه بازاریابی برای چه شرکتهایی ضروری است؟

برنامه بازاریابی برای کلیه شرکتهایی که مشتریانی دارند که محصولات یا خدمات شان را به آنها ارائه می کنند لازم و ضروری است .تدوین و اجرای برنامه بازاریابی به این شرکتها کمک می کند فاصله بین نیاز مشتری و تقاضای مشتری را اندازگیری و بهترین راهبرد را برای کاهش و یا از بین بردن این فاصله اجرا کند.از اینرو برنامه بازاریابی به صورت سالیانه فعالیت هایی که بایستی توسط تیم بازاریابی انجام شود را مشخص میکند.

چرا داشتن برنامه بازاریابی اینقدر ضروری است ؟

به چند دلیل داشتن برنامه بازاریابی برای کسب و کار شما ضرورری است. در نگاه اول اینکه متاسفانه در ایران تدوین برنامه بازاریابی به ندرت توسط مدیران سازمان ها صورت می پذیرد و تا حد زیادی از سیستم بادبانی (ببینیم تا چه پیش می آید، هر چه پیش آید خوش آید)استفاده می شود و با توجه به شرایط اقتصادی ، اجتماعی و سیاسی تصمیم گیری صورت می گیردکه می تواند منجر به آسیب های جبران ناپذیری بر کسب و کار این سازمان ها شود. دوم اینکه بیشتر شرکتها همه بازار را بازار هدف می بینند و مخاطبان را هدف قرار می دهند و نتیجه چیزی نیست جز هدر رفت سرمایه و بودجه در نظر گرفته شده برای بازاریابی .و در آخر اینکه چون هدفی نداشتند و تقسیم وظایفی انجام نشده در پایان سال مدیران نمی دانند چه چیزی را بایستی اندازه گیری کنند و چطور متوجه شوند که به اهداف رسیده اند یا خیر.

البته لازم به ذکر است که برخی شرکتها قبل از تدوین برنامه بازاریابی به زیر ساختهایی همچون آموزش نیروی فروش ، عارضه یابی واحد بازاریابی، آنالیز بازار و ....نیاز دارند. که برای این امر می توانید در بخش تماس با ما اعلام نیاز کرده تا در اسرع وقت کارشناسان ما با شما ارتباط برقرار کنند.

مارکتینگ پلن چیست؟(برنامه بازاریابی)

مارکتینگ پلن یا برنامه بازاریابی یک برنامه جامع است، با هدف توصیف وضعیت کنونی شرکت در بازار و با اشاره به استراتژی بازاریابی، در بلند مدت و میان مدت که با توجه به ساختار، اندازه و بازار هر کسب و کاری برای آنها تدوین و اجرا می شود.

فواید داشتن برنامه بازاریابی

 • داشتن دستور العمل های عملیاتی
 • هماهنگی فعالیت ها با اهداف
 • ایجاد تعدل بین منابع و فرصت های پیش رو
 • امکان ارزیابی عملکرد
 • افزایش نقاط قوت، کم شدن نقاط ضعف و تهدیدات و استقبال از فرصت ها
 • به حداقل رسیدن ریسک های منجر به شکست
 • به حداقل رسیدن مقاومت های سازمانی با داشتن اطلاعات و برنامه

آیا تدوین برنامه بازاریابی دور ریختن پول نیست؟

در هر کسب و کاری دو چیز خیلی مهم است: یکی زمان و دیگری منابع. اگر شرکت شما برنامه نداشته باشد این دو اصل مهم را در شرکت خود ندارید و در اصل خود شما در حال دور ریختن پول و هدر دادن زمان برای کسب بازار و جذب مشتریان هستید. با یک مثال این مسئله را روشن می کنیم.قطعا همه شما تجربه سفر را داشتید. اگر ندانید مسافت شما تا مقصد بعدی چند کیلومتر است و چقدر این مسیر طول خواهد کشید و چقدر بنزین نیاز دارید و ....مسلما طی الارض می کنید ولی به هدف نمی رسید، در جاده بدون بنزین ( منابع) می مانید و جز خستگی مسیر چیزی برایتان باقی نمی ماند. این نتیجه نداشتن برنامه است حال انتخاب با شماست.

خدمات شرکت مدیریت صادرات آلا تجارت در تدوین طرح بازاریابی

 • اندازه بازار و روند آن در سال های قبل و پیش بینی اینده
 • بخش بندی بازار
 • تخمین سهم بازار و فروش
 • مشتریان و بخش بندی آنها
 • روش های ارتباط با مشتری
 • ترسیم ماتریس SWOT )محصول ، رقبا و بازار(
 • استراتژی های بازاریابی برای (محصول، قیمت، تبلیغات، شیوه فروش)
 • شناسایی ، ارزیابی و تحلیل کانال های توزیع و پخش

چرا داشتن برنامه فروش برای هر کسب و کاری الزامی و ضروری است؟

اگر شرکت شما هم در فروش موفق نیست و همیشه از آن ناله و شکایت دارید ،اگر هر بار از شما به عنوان مدیر عامل یا مدیر فروش از عدم موفقیت در فروش سوال شده و خراب بودن شرایط بازار و رکود و ...را بیان کرده اید، و هزاران هزار دلیل دیگر که باعث شده شما پشت این تفسیر و تحلیل ها پنهان شوید جواب شما بسیار ساده است.

شما برنامه فروش ندارید ...جمله زیبایی که می گوید اگر نقشه( برنامه ) و هدف نداشته باشید هر بادی، باد موافق است به ضرورت داشتن برنامه در هر کاری علی الخصوص برنامه فروش که اصلی ترین مسیر سود آوری و بقا شرکت شماست اشاره می کند.

چه نشانه هایی شرکت را از ضرورت داشتن برنامه فروش مطلع می کند؟

اگر انحرافی یا کاهشی در روند فروش شرکت خود می بینید، اگر تعداد مشتریان شما کاهش داشته، اگر رقبا موفق به ورد به بازار هدف شرکت شما شده اند، اگر مرجوعی محصولات شما بالاست، ......و هزاران نشانه دیگر. همه اینها گویا این است که مشکلی وجود دارد که اگر زودتر حل نشود فاجعه ای را رقم خواهد زد. علت هر کدام از اتفاقات فوق می تواند تمام شدن عمر محصول، معرفی نامناسب محصول به بازار، انتخاب اشتباه بازار هدف، عدم آموزش و برنامه ریزی نیروی فروش و .... باشد . از اینرو اینجاست که شما نیاز به یک تیم متخصص برای بررسی اشتباهات و انحرافات فروش و تنظیم یک برنامه برای ادامه مسیر دارید.تیم متخصصان شرکت آلا تجارت جهت کمک به دستیابی به اهداف شرکت شما آماده خواهد بود.

برنامه فروش چیست و چه کاربردی دارد؟

برنامه فروش شامل فرآیندی موثر جهت تحقق اهداف فروش سالانه کسب و کار می باشد که به صورت یکساله تنظیم می گردد . شرکت آلاتجارت در کنار تدوین برنامه فروش شما بر اجرای برنامه تا رسیدن به اهداف فروش نظارت می نماید.

تدوین و اجرای برنامه فروش پاسخ چه سوالاتی برای کسب و کار شماست؟

به طور خلاصه برنامه فروش به سوالات کلیدی شما در کسب و کارتان پاسخ می دهد. سئوالاتی از قبیل:

 • چه کسی یا کسانی فروشنده اند؟( آموزش و تربیت نیروی فروش)
 • چقدر از محصول در یک برنامه سالانه باید فروخته شود؟(هدف گذاری فروش و شناسایی سهم بازار)
 • مشتری یا خریدار چه کسی است؟( سنجش نیاز و مصرف بازار-چه نیازی منتهی به تقاضا و خرید میشود؟)
 • چه مقدار پول یا سرمایه نیاز داریم؟( طراحی ساختار فروش و تخمین سرمایه در گردش مورد نیاز)
 • چگونه بفروشیم؟( طراحی استراتژیهای فروش و مسیر مشتری، همکاری با رقبا، تبلیغات و ...)

آیا شما هم قبلا اقدام به تدوین و اجرای برنامه فروش کرده ولی نتیجه ای موثر را به همراه نداشته است؟

این سئوال ممکن است برای شما هم مطرح شما باشد که شرکت شما بارها اقدام به طراحی و تدوین برنامه فروش و بازاریابی کرده است ولیکن نتایج آن چیزی که انتظار داشتید نبوده است . پاسخ این مشکل را کارشناسان شرکت آلا تجارت به شما خواهند گفت. گاهی شناسایی اشتباه یک مشکل در سازمان باعث زیر سوال بردن راه درمان می شود. واقعیت این است که مشکل در جای دیگری باید جستجو باشد. از اینرو پیشنهاد ما این است که عارضه یابی و مشاوره بازاریابی و فروش مشکل شرکت خود را پیدا کرده و بعد دنبال راهی برای حل آن باشید. لذا با تکمیل فرم مربوطه در قسمت تماس با ما می توانید راهنمایی های لازم را از تیم مشاوران شرکت آلا تجارت دریافت نمایید.

آیا همه کسب و کارها حتی کسب و کارهای نوپا و دانش بنیان نیز نیاز به برنامه فروش دارند؟گامهای اولیه چیست؟

هیچ فرقی ندارد که کسب و کار شما نوپا است یا سالهای زیادی در بازار در حال فعالیت است. برنامه فروش در هر شرایطی به شما کمک می کند تا قبل از اینکه وقت و هزینه را در بازاری که بازار هدف اصلی شما نبوده، هدر دهید آنالیز بازار و امکان سنجی فروش را داشته باشید و بعد با برنامه و حساب شده اهداف تبلیغاتی و فروش خود را انجام دهید.

خدمات شرکت مدیریت صادرات آلاتجارت درتدوین برنامه فروش

 • سنجش نیاز و مصرف بازار هدف
 • مشخص نمودن سهم شرکت از بازار هدف
 • هدف گذاری فروش(بلند مدت و کوتاه مدت)
 • اجرای استراتژی های فروش با توجه به تحقیقات بازار و برنامه بازاریابی
 • طراحی مسیر مشتری
 • ارزش ویژه فروش
 • ارتباط با مشتریان
 • طراحی ساختار فروش
 • همکاری با رقبای استراتژیک
 • برنامه تبلیغات

عارضه یابی چیست؟

عارضه یابی همان معاینه سازمان یا شرکت شماست. همانطور که بدن شما هر از چندگاهی با تغییرات درونی و بیرونی با بیماریهایی مواجه میشود و عملکرد سیستم بدن شما را با مشکل مواجه می کند و قطعا شما برای رفع مشکل اقدام می کنید و با انجام آزمایشات مختلف عامل بیماری و مشکل را پیدا کرده و تمام تلاش تان را برای رفع آن مشکل می گذارید. حالا این سوال مطرح است که آیا سازمان یا شرکت شما هم یک موجود زنده نیست؟ آیا احتمال دارد زندگی یا مرگ موجودی که شما ایجاد کننده آن هستید، برایتان مهم نباشد؟ قطعا اینطور نیست.....پس شما هم به این امر اعتقاد دارید که سازمان یا شرکت شما هم به یک پزشک برای معاینه نیاز دارد. معاینه های دوره ای برنامه ریزی شده ای که قبل از آنکه عوامل ایجاد کننده مشکل، به عامل سرطانی تبدیل شود و حیات سازمان شما را بگیرد شناخته شده و برطرف شوند. از اینرو عارضه یابی دقیقا همان اقدامی است که برای نجات سازمان خود باید انجام دهید.از اینرو عارضه یابی شناسایی مشکلات سازمان ، تجزیه و تحلیل آنها و ارائه راهکارها جهت رفع آنها در سازمان می باشد.

چرایی و چگونگی عارضه یابی